DomainGeneliyifiyat

WordPress en ucuz hosting tavsiyeleri

En ucuz wordpress hosting listesi

WordPress Hosting

WordPress site kurmaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken bütçeniz ve ihtiyaçlarınıza uygun hosting bulmak olacaktır. Bunun için öncelikle neye ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. En ucuz wp hostingleri incelerken sadece fiyat açısından değil fiyat performans açısından değerlendirmeniz gerekmektedir. Sınırsız ve limitsiz wordpress hosting hizmeti veren bir çok wp hosting markası olduğu halde adam akıllı hizmet veren hosting firması azdır.

WordPress hosting alırken nelere dikkat etmeli

WordPress hosting satın alırken limitsiz wp hosting alanı dışında cpu kullanımı, yedekleme, uptime süreleri, teknik destek oluşturduğunuzda kaç dakikada geri dönüş sağlanıyor bunlar çok önemlidir.  Halk arasındaki bir deyimle hostçu ile tostçu arasındaki fark burada ortaya çıkmaktadır. Türkiye’de wordpress hosting hizmetleri son yıllarda oldukça gelişti. Birbirinden kaliteli ve hızlı hizmet veren wp hosting firması bulunmaktadır.  En iyi ve en hızlı  wordpress hosting şirketlerini bu linkten inceleyebilirsiniz.

WordPress hosting nasıl seçilir?

WordPress hosting nedir? Wp hosting’in bildiğimiz cpanel veya linux hostingden farkı yoktur. WordPress için optimize edilen sunuculara denir. Yine cpanel veya linux sunucunuz olacak tek fark wp için özelleştirilen bir paket almış olacaksınız.  WordPress web tasarım paketi hazırlarken aşağıdaki gibi hazır paketler oluşturabilirsiniz.

WordPress  giriş hosting paketinde genellikle aylık 1-5 GB arasında sınırlı disk alanı bulunur.  Aylık trafik 1-100 GB arasındadır. CPU oranları %10 -%20 civarındadır. Barındırılan site 1-3 arasındadır.  Ortalama ücreti 10 ile 50 tl arasında değişir.

WordPress orta hosting paketi ücretleri;  genellikle 100GB veya sınırsız disk alanı bulunur. Trafik sınırsızdır. CPU oranları 20-25 arasındadır. Barındırılan site ya sınırsız ya da 10 taneyle sınırlıdır. Ortalama ücreti 50 ile 250 TL arasında sınırlıdır.

WordPress yüksek yada gelişmiş hosting paketinde herşey sınırsızdır. Tabi ki cpu oranları hariç. Onun için ekstra çözümler sunan hostingleri tercih edebilirsiniz. Fiyatları ortalama 250-300 TL den başlar. Başangıç itibariyle düşük veya orta ile başlayıp yetmezse bu paketlere çıkabilirsiniz.

Tags
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close